SKØG Urban Hub v Brně

Jelikož jsme na výlet do Brna jeli poměrně narychlo a neplánovaně, neměli jsme vlastně ani možnost nějak do detailu prozkoumat místní kavárny. Oslovili jsme kamaráda (rodáka z Brna) a projeli Instagram, udělali krátký seznam top doporučení a nakonec vybrali tohle místo. SKØG Urban Hub je něco, co vám na prvního pohled bude připomínat „každý druhý hipsterský místo na Letný“, ale na druhý pohled je to velice originální a zajímavý koncept kavárny. A my si neodepřeme napsat o něm pár řádků.
SKØG Urban Hub se nachází na Dominikánském náměstí, v samotném srdci jihomoravské metropole. Zvenčí působí velice minimalisticky a čistě, prostor, kterým však uvnitř disponuje, vás přivede k úžasu. Kavárna se rozkládá na dvou patrech, nechybí prima židle se stolkem, pohodlná křesla nebo barové židle u oken s pultem. Zkrátka, každý si přijde na své. V kavárně se samozřejmě připojíte k wi-fi (heslo vám řekne milá obsluha) a je zde i možnost zapůjčit si něco ke čtení přímo z parapetu – od letáčků po kulturní tisk.

Z nabídky jsme vyzkoušeli samozřejmě kávu, a to latté a flat white. Káva byla velice chutná a navíc za příjemnou cenu. Ochutnali jsme také jejich čokoládový dort, který byl skvělý, plný mandlí, ořechů a chutné hořké čokolády. Tak co, dostali jste chuť? Na nic nečekejte a vyrazte do Brna, nebudete litovat! 🙂

Napsat komentář