OBĚD V PRAZE? 12 ODZKOUŠENÝCH MÍST, KAM MUSÍŠ I TY!

Kam máme jít v Praze na oběd? Tak tuhle otázku nám pokládají snad všichni mimopražští přátele, když přijedou do Prahy. Jasně, není nic jednoduššího, než jim říct "skočte si do Palládka, tam si určitě vyberete", ale ruku na srdce - v Praze je spousta míst, kde se najíte opravdu líp. Rozhodli jsme se sepsat naše odzkoušená a oblíbená místa, a ať už hledáte něco netradičního, exotickou kuchyni, skromný bufet nebo českou klasiku tak říkajíc "do stovky", věříme, že si vyberete. Určitě už jde na vás hlad, tak pokračujte dál!

Oběd v Café Louvre
# něco noblesního

CAFÉ LOUVRE. Ten už určitě z našeho blogu znáte, a určitě víte, že tam nechodíme jen na kávu, ale i na obědy. Veliká výhoda tohoto podniku je, že přijímá telefonické objednávky a jídlo si můžete vyzvednout během 15 minut. Porce nejsou sice nijak velké, chuť je však vždy prvotřídní. Denní menu začíná na 119 Kč bez polévky.

Posezení ve Špejlích
# něco netradičního

ŠPEJLE. O Špejlich jste už určitě slyšeli, možná právě z našeho blogu. Tento netradiční podnik sídlí v Jindřišské ulici, tedy jen pár kroků od Václavského náměstí. V dobrotách jsou vždy zapíchnuté špejle, po jedné, dvou, zkrátka záleží na druhu a velikosti delikatesy, a vy si tyto špejle odkládáte. Na konci při placení špejle předložíte, za jednu se platí 29 Kč. Rozhodně se jedná o zajímavý koncept restaurace s výborným jídlem, takže doporučujeme! Informace najdete zde.

Poctivá svíčková ve Sklizeno
# něco poctivého

SKLIZENO CORSO. Úplně náhodou jsme před pár lety narazili na Sklizeno Corso, dříve ještě pod brněnským brandem My Food Corso. V této restauraci se obsloužíte sami, a to tak, že vložíte vstupní kartu do tabletu před vámi na stole, objednáte si a vyčkáte pár minut, než vám vaši objednávku donesou. Jelikož si celý koncept zakládá na pečlivém výběru lokálních nebo kvalitních zahraničních surovin, je více než jisté, že si pochutnáte na jednom z nejčerstvějších jídel v Praze. Navíc za prima cenu, už od 128 Kč. Více zde.

#foodporn v Las Adelitas
# něco mexického

LAS ADELITAS. Tato mexická restaurace otevřela v Praze v roce 2222 nejprve na Vinohradech??. Pokud jste milovníci tacos, burritos nebo milujete mexické koktejly (takové ty různé druhy margarit), pak to tady budete milovat. Samozřejmě mají i denní menu, které se pohybuje mezi 125 - 135 Kč.

Kdo je tady PHO-king awesome?
#něco vietnamského

Oukej, v téhle kategorii jsme váhali docela dlouho, a máme pro to důvod. Přímo na Jiřáku máme totiž PHO VIETNAM TUAN & LAN. Ano, to slavné bistro z kuchařky Vietnamská s Polreichem. Kuchyně je asi jedna z nejlepších mezi vietnamskými u nás, a jejich "čtyřka" Bún bò Nam Bô naprosto dokonalá. Ale. Není to tak dlouho, co bistro oblékli do nového kabátu. A zatímco stále není možnost se usadit a jídlo je tak pouze s sebou, krabička je stále za příplatek (a vlastně povinná haha) a hudba tam teď hraje jak na párty v Duplexu, oproti dřívějším 115 Kč si dnes za jídlo připlatíte ještě 40 Kč navrch. Plus tu krabičku. No, nevíme, jestli je to úplně chytrý tah, každopádně nudle vždy naprosto výborný. Asi dokonce nejlepší v Praze. A závitky prý taky. Nastudujte si bistro zde.

Naše tradiční Potrfená Husa
# něco pražského

POTREFENÁ HUSA. Konečně potěšíme všechny milovníky piva (a především toho pražského, Staropramenu) a tradiční české kuchyně. Výhodu Potrefené husy spatřujeme především v tom, že ji najdete i mimo Prahu, a vždy bývá zárukou chutné kuchyně (alespoň nám v ní vždy a všude chutnalo). V centru Prahy se nachází na Národní, na rohu Hybernské a Dlážděné nebo na Hlavním nádraží, celkem jich je 15. Za denní menu s polévkou zaplatíte 120 až 150 Kč.

# něco obyčejného

OBVODNÍ SOUD PRO PRAHU 1. Ne, fakt si neděláme srandu. Přijdete k soudu, projdete bezpečnostním rámem (ta creepy část), pak se dáte doleva, doprava, doprava a doleva (snad?) a jste tam - v jídelně obvodního soudu. Zařízení tedy funguje jen ve všední dny a jedná se opravdu poctivou jídelnu z devadesátých let, ale řekněte nám - jídlo za 83 Kč, polévka 12 Kč, moučník 8 Kč - a to vše asi minutu od Prašné brány. Není to super? Mají i webovky.

# něco žižkovského

U HOUDKŮ. Žižkov si vždy žil trochu vlastním stylem, a podle toho tam vypadají i některé restaurace. U Houdků je taková ta typická "čtvrtá cenová", ale s velmi příjemným interiérem a chutnou českou kuchyní. Denní menu si můžete libovolně nakombinovat, dokonce i o víkendu. Dokonce mají i studentské menu s Kofolou! Menu tady stojí kolem stovky, restauraci najdete tady.

Guston na Žižkově
# něco v žemli

GUSTON. Ten jsme si zamilovali na první pohled, a podruhé jsme se zamilovali, když nám donesli jejich burgery na stůl. Ten způsob servírování, ta chuť a do toho to prostředí kolem - nádhera! Mají i polední menu, mrkněte na to!

# něco před odletem

AVION. Asi všichni máme letiště (a nejen to pražské) spojená s dražšími službami, především pak občerstvením. Po veřejné části letiště Václava Havla v Praze je rozprostřeno několik restauračních zařízení, např. KFC, Subway, Burger King nebo restaurace Praha s vyhlídkovou terasou. Jasně, najíte se, ale z vlastní zkušenosti víme, že to není žádný zázrak pod sluncem. Pravý podklad se nachází v administrativní budově ABC a nazývá se restaurace AVION. Vejdete, vyjedete po schodech do patra a dáte se doleva. Každý den mezi 11 a 15. hodinou najdete v nabídce několik druhů jídel v cenové hladině 90 - 115 Kč, doporučujeme si je dát bez polévky, protože porce jsou naprosto megalomanské. Denní menu najdete tady.

# něco na Václaváku

Vy, kteří sem jedete na výlet, určitě oceníte právě poslední dva tipy. Ty se nacházejí na Václaváku, tudíž v místě, kterým bezesporu několikrát projdete. I tady se najdou restaurace, které nejsou vůbec drahé, špatné a turisty přecpané. Tou první z nich je VÁCLAVKA. Byť se celým názvem označuje jako pizzerie a restaurace, kromě italských jídel tu v denním menu najdete i ta česká. Restaurace je navíc schovaná pěkně ve dvoře, takže mimo rušnou třídu, v létě provozuje i venkovní zahrádku. Denní menu tady stojí od 119 Kč bez polévky. Pokud jste si stále nevybrali, můžete zkusit ještě FOODMARKET (Jídelnu u Nováků), kde si rozhodně vybere každý. Tato samoobslužná restaurace se nachází v pasáži u Nováků, do které se dostanete z pasáže Rokoko, Lucerny nebo Vodičkovy ulice.

Máte nějaký tipy, kde se dá dobře / zajímavě / levně najíst? Určitě nám je hoďte do komentářů, rádi prozkoumáme něco nového!

P. & D.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.