NAŠE LETOŠNÍ VÁNOCE

Vánoční období pomalu doznívá, stromek usychá a cukroví už došlo. Taková je holt pravda. Ale musíme říct, že letošní Vánoce byly kouzelné. Možná proto, že jsme je poprvé strávili v našem společném bydlení, možná proto, že jsme je poprvé téměř celé strávili spolu, a možná taky proto, že jsme dostali krásné dárky. Ale vše popořadě.

Letošní Vánoce pro nás již tradičně začaly vánočními trhy. Nenechali jsme si ujít první rozsvícení stromu na Staroměstském náměstí, zastavili se u betlému a ochutnali trdelník na trzích na Pražském hradě. Musíme říct, že podoba obou trhů i letošního pražského vánočního stromu se neskutečně povedla. A trdelník byl skvělý! Hanba aby nás však fackovala za to, že jsme nestihli navštívit vánoční trhy na Jiřáku, které máme pod okny. Ale… slyšeli jsme aspoň všechny zdejší koncerty!Taky jsme měli nejkrásnější adventní věnec. Nebo spíš teda perník. Od mámy. Pečený s láskou.

Pár dní před Štědrým dnem, pěkně z rána, jsme vyrazili na Jiřák sehnat nějakou krásnou kavkazskou jedličku. A povedlo se! Taky jsme na ni nakoupili spoustu nádherných ozdob a půjčili si od rodičů stojan, který byl asi na větev, a ne kmen stromu, no prostě funny story. Zdobení stromu tak muselo počkat do odpoledne, ale máme leden, ozdoby drží krásně na ukotveném stromě a jehličí stále nepadá, takže asi dobrá práce!

Kombinace konce školy spojeného se zápočtovými zkouškami a spousty práce tak nějak zapříčinila, že jsme nechali nakupování dárků na poslední týden a balení dárků na dvaadvacátého. Teda, něco jsme koupili i dřív, ale znáte to. Není nic lepšího, než se mačkat s lidmi v krámku se svíčkami a nebo si vystát pořádnou frontu v Alze. Dvakrát, protože napoprvé objednáte špatné zboží #užnikdyvíce. Kromě takových těch dárků, ke kterým dostanete automaticky dárkovou tašku Victoria’s Secret, je tu pak spousta dalších, které fakt musíte zabalit. Jakože do papíru, rovnoměrně a s mašlí navrch. Těžko říct, jestli pro to opravdu ženy mají větší cit nebo co, ale u nás to i letos docela drhlo. No co vám budeme nalhávat, balili jsme celý pátek. Ale výsledek stál za to (říkali i ostatní obdarovaní).


Pod naším stromečkem jsme našli kožené pouzdro na notebook .MODE od dbramante1928, průvodce Londýnem od Insight Guides, kožený opasek od Bandi a sněhulákový onesie (jednodílný pyžamo) z ASOSu, taky tričko z Bershky, košili z H&M, troje naprosto boží ponožky od Happy Socks a palubní kufr od American Tourister. I letos jsme se s dárky prostě trefili. Nadělili jsme si taky jeden společný dárek, a to letenky do Londýna, takže se můžete těšit na spoustu fotek a video, odlítáme už za měsíc! 🙂


Pak už následovalo rozloučení, ale ne na dlouho, hned pětadvacátého pokračovaly naše Vánoce v Olomouci. Možná se ptáte, jak jsme vlastně prožili Silvestr. Pravdou je, že částečně v práci, večer však již doma, pouze ve dvou, na posteli se sklenicemi bublinek a s výhledem na nekončící ohňostroj. Něco úžasného, nepopsatelného.
Byly to zkrátka ty nejkrásnější Vánoce, jaké jsme kdy prožili. A jaké jste měli Vánoce vy? Těšíme se na vaše komentáře!

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.