5 DŮVODŮ PROČ NAVŠTÍVIT DOX

Ve čtvrtek jsme byli v DOX a bylo to tak úžasný, že jsme o tom museli napsat článek. Co je DOX a co nás tak uchvátilo? Čtěte dál!

DOX je centrum současného umění, který se nachází ve snad nejalternativnější části města – Holešovicích. Což jednak znamená, že byste před návštěvou měli vykoupit nějakej sekáč a prohrabat skříň po prarodičích, a taky vynechat auto nebo tramvaj a radši jít pěšky nebo oprášit svou favoritku. Každopádně, teď vážně. Pět highlightů DOXu.

#1 MINIMALISMUS

Exteriér i interiéry budovy jsou v duchu minimalismu, ostrých hran, symetrie a bílé a šedé barvy. Perfekcionismus v každém rohu. Pravoúhlém.


#2 VZDUCHOLOĎ GULLIVER

Je to asi největší lákadlo DOXu a právem. Budete fascinováni. Přilehlá výstava s nákresy různých vzducholodí pak jen podrthuje celý dojem.


#3 ARCHITEKTURA VII. DNE

Věděli jste, že od konce 2. světové války bylo v Polsku postaveno na 3 780 kostelů, což je podstatně více než v jakékoli jiné evropské zemi? Ohromující výstavu fotografií staveb, které tradiční kostely nepřipomínají ani v nejmenším, prostě musíte vidět.
#4 KAVÁRNA S TERASOU

Málo která kavárna má takové kouzlo, jako právě ta v DOXu. Navíc můžete při pěkném počasí usrkávat iced latté na terase. Doporučujem návštěvu ve večerních hodinách, kdy zapadá slunce, protože.. no koukejte sami.


#5 ORIGINÁL

Tohle místo je jednoznačně unikátem v Praze. Konkurencí může být Veletržní palác, ale není to to stejný. DOX je svůj a my si ho zamilovali. Teď je řada na vás.Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.